REMZİ'DE ÇOK SATANLAR

16 - 22 Mayıs 2022
TÜRKÇE
İNGİLİZCE
2021
TÜRKÇE
 1. Korku

  Thich Nhat Nanh

    (Omega Yayınevi)
 2. Zamansız

  Latife Tekin

    (Can Yayınları)
 3. Seyir

  Piraye

    (Mona Kitap)
 4. İçtihad Kapısı

  Merdan Yanardağ

    (Kırmızı Kedi Yayınları)
 1. Rumi

  Peter Washington

    (Random House)
 2. Norwegian Wood

  Haruki Murakami

    (Random House)
 3. Dune

  Frank Herbert

    (Hodder & Stoughton)
 1. Balıkçı ve Oğlu

  Zülfü Livaneli

    (İnkılâp Kitabevi)
 2. Var mısın?

  Doğan Cüceloğlu

    (Kronik Kitap)
 3. Seyir

  Piraye

    (Mona Kitap)
 4. Kayıp Tanrılar Ülkesi

  Ahmet Ümit

    (Yapı Kredi Yayınları)
 5. Veba Geceleri

  Orhan Pamuk

    (Yapı Kredi Yayınları)
 6. Empedokles’in Dostları

  Amin Maalouf

    (Yapı Kredi Yayınları)
 7. Hazan

  Ayşe Kulin

    (Everest Yayınları)
 8. Dört Anlaşma

  Don Miguel Ruiz

    (Ötesi Yayıncılık)
İyi bir kitap hakiki bir hazinedir.

John Milton

Sedef Kabaş

Londra’da doğdu, Yeniköy İlkokulu, Tarabya Dost Koleji ve Boğaz-içi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Üniversitede okuduğu yıllarda profesyonel tur rehberi eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul özelinde ve Türkiye genelinde İngilizce dilinde kokartlı rehber olarak çalıştı. 

Habercilik kariyerine 1992 yılında Power FM’de haber editörü ve spikeri olarak başlayan Sedef Kabaş, kazandığı Fulbright bursu ile ABD’ye gitti ve Boston Üniversitesi’nde Televizyon Haberciliği dalında yüksek lisans yaptı. Bitirme tezi olarak The Hagia Sophia: Religous or Political Symbol? (Aya Sofya: Dini ya da Siyasi Sembol?) konulu bir haber belgesel hazırladı. Mezuniyet sonrası uluslararası haber kanalı CNN International’ın giriş sınavlarını kazandı, Atlanta’daki haber merkezinde çalıştı. 

Türkiye’ye döndükten sonra NTV’de Portreler, ATV’de Dönence, TV8’de Sesli Düşünenler, SKYTürk’te Haber Ötesi, TRT2’de Medya Medya, TELE1’de Halk İçin Halk Adına ve Ufuk Ötesi programlarını hazırlayıp sundu. 

Son dönemde YouTube–SEDEF KABAŞ TV’de siyaset ve ekonomiye dair sıcak gelişmeleri ele aldığı Gündem; başarı hikâyelerini aktardığı Sedefli Söyleşiler programlarını hazırlayıp, yayınlamaktadır.

2007 yılında Sedef Kabaş Eğitim Koçluk ve Danışmanlık şirketini kurdu. Halen iş dünyasının liderlerine, üst düzey yöneticilerine iletişim koçluğu ve medya danışmanlığı yapmaktadır. 

Bugüne kadar editör, spiker, yapımcı, rehber, ‘master of ceremony’, öğretim görevlisi, gazeteci, yazar, siyaset bilimci, iletişim koçu, medya danışmanı, eğitmen, konuk konuşmacı kimlikleri ile hizmet vermiş olan Dr. Sedef Kabaş, aynı zamanda Yavuz’un annesidir ve kendini yaşam-boyu-öğrenci olarak tanımlamaktadır. 

Sesli Düşünenler, Zamanı Dize Getirenler, İpek Dokulu Başarılar, Soru Sorma Sanatı ve Muazzam Muazzez diğer basılmış eserleridir. 

Yazarın Kitapları

Hayatını Seçen Kadın:

“Hocaların Hocası” Nermin Abadan Unat

Sedef Kabaş