REMZİ'DE ÇOK SATANLAR

11 - 17 Ekim 2021
TÜRKÇE
İNGİLİZCE
2020
TÜRKÇE
 1. Efsun

  Selahattin Demirtaş

    (Dipnot Yayınları)
 2. Okçu’nun Yolu

  Paulo Coelho

    (Can Yayınları)
 3. Balıkçı ve Oğlu

  Zülfü Livaneli

    (İnkılâp Kitabevi)
 4. Hesap Lütfen!

  Vedat Milor

    (Kronik Kitap)
 1. Dune

  Frank Herbert

    (Hodder & Stoughton)
 2. Rumi

  Peter Washington

    (Random House)
 3. The Jealousy Man

  Jo Nesbo

    (Random House)
 4. Silverview

  John le Carré

    (Penguin)
 5. The Alchemist

  Paulo Coelho

    (HarperCollins)
 6. Norwegian Wood

  Haruki Murakami

    (Random House)
 1. Bir Nefes Gibi

  Ferzan Özpetek

    (Can Yayınları)
 2. Uygarlıkların Batışı

  Amin Maalouf

    (Yapı Kredi Yayınları)
 3. Sarmal

  Murat Ağırel

    (Kırmızı Kedi Yayınları)
 4. Dört Anlaşma

  Don Miguel Ruiz

    (Ötesi Yayıncılık)
 5. Leylan

  Selahattin Demirtaş

    (Dipnot Yayınları)
İyi bir kitap hakiki bir hazinedir.

John Milton

Nazende Öksüz Özdemir

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Okan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi psikoloji bölümünde tam burslu olarak başladı ve öğrenimini “Onur Öğrencisi” unvanıyla tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünü bitirdi ve sonrasında The University of Pennsylvania-School of Arts and Sciences tarafından verilen pozitif psikoloji eğitici eğitimi aldı. 

Yokohama’da düzenlenen International Congress of Psychology’de Mindfulness eğitimi ve “Psychological Resilience-Psikolojik Sağlamlık” kavramının öncülerinden eğitim aldı.

Türkiye’de uygulanan ilk psikolojik dayanıklılık çalışmasını geliştirerek Fransa’daki “8. European Conference on Positive Psychology”de sundu. Psikolojik travma, kaygı bozukluğu, özgül fobi, EMDR (Travma terapisi), ilişki problemleri, depresyon gibi psikolojik müdahalelerle ilgili uluslararası kongrelerde sunum yaptı.

Birçok üniversitede psikoloji öğrencilerine ders veren ve sunum yapan Nazende Özdemir, çeşitli hastanelerin psikiyatri kliniklerinde yatan ve ayaktan hastalarla çalıştı. Kapalı Kadın Cezaevi, Kapalı Erkek Cezaevi ve İstanbul Büyükşehir Bele­diyesi’nde görev aldı. 

Polonya’ya farklı ülkelerden gelerek yerleşmiş aileler psikososyal sorunlarını gidermek amacıyla Krakow’da “One World-One Heart Foundation” bünyesinde çalıştı. İSTKA Destekli “Ulusal Yetenek ve Mentör Ağı Projesi”nin ekibinde pozitif psikoloji eğitim sorumlusu olarak yer aldı.

2011 yılındaki Van Depremi’nden bu yana yaşanan toplumsal travmalar sonrasında gerçekleştirilen psikososyal destek çalışmalarında gönüllü olarak görev alan yazar, koronavirüs salgını ve 2020’de yaşanan İzmir Depremi’nde, birçok sivil toplum kuruluşu bünyesinde travma mağdurlarına destek verdi. 

Halen depresyonda bilgi teknolojileri yardımıyla psikolojik müdahale yöntemleri üzerine tez çalışmasını sürdürmektedir. Aktif olarak, International Positive Psychology Association (IPPA), Türk Psikologlar Derneği, TPD Travma, Afet ve Kriz Birimi, Travma ve Afet Ruh Sağlığı Çalışmaları (TARDE) ve EMDR Türkiye Derneği üyesidir. Ayrıca hayvan hakları savunucusu, toplum gönüllüsü ve çevre dostudur. 

Yazarın Kitapları

Aynaya Bakma Cesareti

Psikoterapiden Yansıyan Değişim Öyküleri

Nazende Öksüz Özdemir